Ledigo Blog
CZY SZARE JEST NUDNE?
CZY SZARE JEST NUDNE?

Czy tego chcemy czy nie obecnie w trendach wnętrzarskich królują szarości. Monochromatyczne barwy zachwycają architektów i dekoratorów wnętrz. 

Trzeba jednak pamiętać że kolor szary daje nam całą paletę odcieni od srebrnych po grafity. Można je ze sobą łączyć w różnych kombinacjach. Szary to także baza do łączenia z kolorowymi dodatkami.

Szarości królujące we wnętrzach współczesnych domów stanowią znakomite tło dla innych barw. SZAROŚĆ TO KOLOR UNIWERSALNY wycisza i pozwala się zrelaksować. 

JAK UROZMAICIĆ SZARO- BIAŁE WNĘTRZA?

Jednym ze sposobów jest wprowadzenie naturalnej zieleni. Kwiaty w domu wymagają większego zaangażowania ale dobrze zaopiekowane potrafią stworzyć niesamowity klimat. Industrialna szarość świetnie współgra w połączeniu z naturą. Jest tłem dzięki któremu zieleń nabiera głębi.

Innym sposobem jest wprowadzenie kolorowych dodatków. Będą świetnie kontrastować z bazą szarości. Mogą to być zwykłe dodatki dekoracyjne jak wazon czy poduchy na sofie bądź cały mebel w zdecydowanym, odważnym kolorze (np. fotel ). Szarość nada wprowadzonym kolorom wyrazistości. Naprawdę warto poeksperymentować:)

Szarości kochają świtało dlatego dobrze dobrane oświetlenie to połowa sukcesu. Białe ciepłe oświetlenie nada przytulnego charakteru natomiast białe zimne nada jej surowej formy. 

Bogactwo wzorów i form lamp dostępnych obecnie na rynku daje ogromne pole możliwości. Z szarością pięknie będą się prezentowały zarówno szklane lampy jak i te w kolorowych abażurach. 

SPÓJNE KOLORYSTYCZNIE WNĘTRZA SĄ PENE SMAKU I ELEGANCJI A DOBRZE DOBRANE MEBLE I OŚWIETLENIE TO KLUCZ DO SUKCEU :)

JAKĄ BARWĘ ŚWIATŁA WYBRAĆ ?
JAKĄ BARWĘ ŚWIATŁA WYBRAĆ ?

Pytanie o barwę a właściwie o temperaturę barwową światła w pomieszczeniu porusza istotną kwestię. To właśnie od światła w dużej mierze zależy nasze samopoczucie.

Wybierając oświetlenie typu LED sami możemy zdecydować jaką temperaturę  barwową światła chcemy uzyskać. Kiedyś był jeden rodzaj światła ciepłego dziś LEDy dają dużo większe możliwości.

Większość z nas jest przyzwyczajona do bardzo ciepłego światła tradycyjnych żarówek. W swoim domu lub mieszkaniu najlepiej czujemy się, kiedy barwa światła jest w granicach 3000 Kelvinów (K). Jak pokazują badania sprzyja ona odpoczynkowi i relaksowi. Właśnie takie światło ma zdecydowania większość sprzedawanych żarówek LED renomowanych marek.

Pomimo, że w większości sytuacji światło białe ciepłe jest najlepszym wyborem to czasem bardziej korzystne będzie światło o barwie zimnej w granicach 4500 - 6000K. Barwa biała zimna będzie odpowiednie w miejscach w których pracujemy. Działa ona pobudzająco i pomaga nam się skoncentrować przez dłuższy czas na wykonywanych czynnościach, zwłaszcza na pracy umysłowej. Z tego powodu świadomi pracodawcy często wybierają światło zimne do biur. Dodatkowo pomieszczenia oświetlone światłem o barwie zimnej wyglądają czyściej – wręcz sterylnie. Jest to naturalne postrzeganie naszego mózgu. Światło zimne jest też często wybierane do bardzo nowoczesnych wnętrzach  – szczególnie tych w których dominują chłodne barwy

Warto tu zwrócić uwagę, że większość najtańszych żarówek nie ma nic wspólnego z opisywanym przez marketingowców odpowiednim światłem, które dodatkowo dobrze odwzorowuje barwy oświetlanych przedmiotów. Wręcz przeciwnie, światło w najtańszych żarówkach, w których ze względu na oszczędności montuje się gorsze jakościowo diody, często wpada w różne odcienie zielonkawe, oliwkowe, żółte itd. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki warto postawić na wyspecjalizowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem takich jak Ledigo.

Podsumowując: generalnie światło białe ciepłe polecane jest do zastosowania w większości pomieszczeń w domu czy mieszkaniu a światło białe zimne będzie właściwe dla miejsca w którym pracujemy. Jest to jednak kwestia indywidualnej oceny a na nasz odbiór wpływ mają takie czynniki jak dominująca we wnętrzu kolorystyka a nawet karnacja naszej skóry. Opalona osoba będzie się czuła dobrze w świetle białym zimnym a osoba o karnacji typowej dla naszej strefy klimatycznej może stwierdzić, że wygląda blado.

czytaj całość »
ILE ŚWIATŁA POTRZEBUJE TWÓJ DOM?
ILE ŚWIATŁA POTRZEBUJE TWÓJ DOM?

LUMEN to jednostka miary strumienia świetlnego określającego ilość światła emitowanego przez źródło. Generalnie im więcej lumenów tym więcej wytwarzanego światła.

Teraz pytanie ile światła potrzebujesz w kuchni a ile w łazience podpowiadamy w formie graficznej :)

Dlaczego oświetlenie typu LED

Oświetlenie LED to w wielkim skrócie STYL, JAKOŚĆ, OSZCZĘDNOŚĆ a co za tym idzie także EKOLOGIA, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

czytaj całość »
Sklep internetowy Shoper.pl ·     © Copyright 2017 ·    WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl