Dlaczego oświetlenie typu LED

Zacznijmy od końca: OSZCZĘDNOŚĆ dzięki oświetleniu LED osiągamy na wielu płaszczyznach: płacąc za produkt, zmniejszając rachunki za prąd, eliminując koszty związane z reklamacjami.

Żarówki LED to stosunkowo nowy typ oświetlenia, które pojawiło się na rynku a cieszy się coraz większym zainteresowaniem! Wygórowane ceny spadły do normalnego poziomu a wybierając wiarygodną markę będziemy mieć pewność oczekiwanej jakości. Oświetlenie LED to jeden z najbardziej energooszczędnych źródeł światła. Stosowanie oświetlenia LED pozwala obniżyć rachunki za oświetlenie nawet o 90%.

Dla zobrazowania tematu została stworzona poniższa kalkulacja.

Tabela 1. Kalkulacja dla typowego gospodarstwa domowego.

 

Żarówki żarowe

Żarówki LED Ledigo

ilość żarówek

3 * 100W
10 * 50W

3 * 12W
10 * 5W

ilość godzin dziennie

4

4

ilość godzin rocznie

1460

1460

roczne zużycie prądu w kWh

1168

124

Cena za 1kWh w zł

0,41

0,41

Koszt roczny w zł

479

51

Oszczędność potęguje także długa żywotność żarówek LED. Dobry producent zapewnia  średnio nawet 50 000 godzin. Dla porównania żarówki żarowe świecą średnio1000 godzin a halogenowe 2000 godzin.

 

Oszczędność to jednak nie wszystko :) Wybierając oświetlenie LED stawiamy na STYL. Żarówki ledowe dają ogromną różnorodność wyboru. Od klasycznych wpisujących się w każdy typ lampy i pomieszczenia po designerskie modele idealne w nowoczesnych wnętrzach czy kdekoracyjnych retro z a'la edisonowskimi kształtami szklanych żarówek z diodami typu filament.

Ciekawe kształty nie wyczerpują możliwości aranżacyjnych oświetlenia LED. Żarówki LED to także szeroki zakres barw. Sam kolor biały możemy uzyskać w tonacji zimnej, ciepłej bądź zbliżonej do naturalnego światła słonecznego. O tym jaką barwę warto wybrać dla siebie to już temat na inny artykuł... dodam tylko że wybór wcale nie jest taki oczywisty;)

 

Wysoka JAKOŚĆ żarówek LED to ich kolejny atut. Markowe żarówki LED pracują w oparciu o wysokiej jakości komponenty. Warto zwrócić uwagę na jakich diodach pracują żarówki. Uznane na rynku to m.in. diody SMD czy Filament marki Epistar zapewniają żarówkom LED właściwą moc świetlną. Kolejna rzecz to współczynnik oddawania barw. Dobre żarówki LED mają wysoki współczynnik CRI (Ra>80). Żarówki LED dzięki swojej wysokiej jakości mają długą żywotność nawet 50000h, której nie skraca nawet włączanie i wyłączanie.

Warto dodać że żarówki typu LED są dużo bardziej odporne na wstrząsy oraz wibracje, które w tradycyjnym oświetleniu powodują przerwanie włókien żarowych lub pękanie obudów świetlówek. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom żarówki LED nie przegrzewają sie. Zastosowanie oświetlenia LED minimalizuje więc ryzyko wystąpienia pożaru lub poparzenia. Twojego dziecka nikt więc nie odmówi im atutu jakim jest BEZPIECZEŃSTO.  

Oprócz jakości i oszczędności żarówki LED to także EKOLOGIA.Wybierając żarówki LED  wspieramy środowisko naturalne. Nie jest są to tylko czcze frazy. Po pierwsze używając żarówek LED zużywamy mniej prądu a po drugie przy ich produkcji nie używa się rtęci ani ołowiu.

Żarówki LED nie wymagają specjalnej utylizacji - są utylizowane na zasadach obowiązujących dla sprzętu elektronicznego. Tak więc zarówno produkcja jak i użytkowanie żarówek LED służy dobrze środowisku naturalnemu. Każdy sprzedawca oświetlenia LED zobowiązany jest do podpisania umowy z firmą zajmującą się recyklingiem sprzętu elektronicznego. Najlepsze firmy jak Ledigo wywiązują się z tego obowiązku :)

 

 

 

 

 

 

 

Sklep internetowy Shoper.pl ·     © Copyright 2017 ·    WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl